DOWNLOAD  BESPLATNI SMS

Mondo RSS iGoogle YouTube

Nije muško, a nije ni žensko

15. mart 2010. 13:37 > 13:43

U Australiji je po prvi put u svetu priznato pravo jednoj osoba da njen pol bude zvanično označen kao "neodređen", tj. da ta osoba ne bude prepoznata ni kao muško, ni kao žensko.

Australijske vlasti su prošle sedmice izdale izvesnom/oj Nori Mej Velbi (48) iz Sidneja izvod iz matične knjige rođenih u kome u rubrici pol piše "neodređen".

Nori je rođen/a kao muško, ali se u 28. godini života podvrgao/la operaciji promene pola i započeo/la hormonsku terapiju. Pošto se život kao žena pokazao teškim, Nori je obustavio/la hormonsku terapiju i odlučio/la da postane "neutralan".

U januaru su lekari objavili da nisu u mogućnosti da utvrde Norin pol, jer on/ona nema hormonski sistem koji je tipičan za muškarce, odnosno žene.

"Koncepcije muškarca i žene mi ne dogovaraju. Zato je najjednostavnije rešenje da nemam seksualno određenje", kaže zadovoljno Nori.



(Tanjug)


Svi članci u kategoriji SrbijaRSS


Svi članci u kategoriji Hronika i DruštvoRSS


Svi članci u kategoriji Press izborRSS


Svi članci u kategoriji PosaoRSS


Svi članci u kategoriji EkonomijaRSS

Info
Svet
Srbija
Ex-YU
Hronika i društvo
Press izbor
Posao
Ekonomija
Novi grip
Najpopularnije
Zabava
Zvezde i tracevi
Kultura
Ludi svet
Rijaliti TV
Muzika
Film
Najpopularnije
Sport
Fudbal
Košarka
Tenis
Ostali sportovi
Najpopularnije
Magazin
Igrice
Porodica
Ljubav i Seks
Komunikacije
Lifestyle
Zdravlje
Travel
Najpopularnije
Vodic
Bili smo na
Recenzije
Foto
Video
Multimedia
Foto
Video
Servisi
webmail
biz:sms
Besplatni SMS
mUprava
prepaid dopuna
mondo shop
X