• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

U BiH vreba 3.000 terorista!

Prema policijskim procenama iz Federacije, u BiH ima oko 3.000 potencijalnih terorista. Reagovanja u RS: Dobro je da ste konačno priznali.

Direktor Obaveštajno-sigurnosne agencije (OSA) Bosne i Hercegovine (BIH) Almir Džuvo izjavio je da "u BiH vreba opasnost od oko 3.000 potencijalnih terorista".

"Od toga je samo tri do četiri odsto stranaca. Ostali su državljani BiH. Izuzetno su dobro opremljeni. Mnogo bolje nego policija BiH", izjavio je Džuvo na sednici Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost BiH, povodom terorističkog napada na policijsku stanicu u Bugojnu.

Od toga je samo tri do četiri posto stranaca. Ostali su državljani BiH. Izuzetno su dobro opremljeni. Mnogo bolje nego bh. policija", saopštio je Džuvo u ponedjeljak na sjednici Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost BiH u vezi s terorističkim napadom na policijsku stanicu u Bugojnu.

Džuvo je dodao da je "većina njih već nekoliko godina u policijskim registrima".

"Ali, policija im ne može ništa dok ne počine teroristički akt kao u Bugojnu ili neko drugo delo slične težine", rekao je Džuvo.

On je izrazio bojazan da "3.000 osoba mogu, zbog psihičkog ili nekog drugog stanja, napraviti teroristički akt koji će imati mnogo veće posljdice od ovog".

Direktor Federalne uprave policije (FUP) Zlatko Miletić rekao je da policija radi svoj deo posla, ali da za ostatak nema političke volje.

Glavni državni tužilac Milorad Barašin rekao je da pripadnici selefijskog pokreta u BiH (radikalni islamisti) ne priznaju državne institucije, voze bez vozačkih dozvola, ne žele lične karte...

"Tužilaštvo deluje kada nastupi posledica, jer nam zakoni ne dozvoljavaju da bilo šta ranije učinimo. To se mora promijeniti", istakao je Barašin.

I predsedavajući Saveta ministara BiH Nikola Špirić upozorio je da u BiH nema političke volje za borbu protiv terorizma, jer radikalne islamske grupe, poput vehabija, direktno štite političari u institucijama ili ih ćutanjem i nejelovanjem štite kadrovi u pravosuđu i bezbednosnim službama, kao i Islamska zajednica.

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) Stanislav Čađo rekao je Srni da su se prvi put od policijskih i drugih bezbednosnih zvaničnika u BiH čule reči koje potvrđuju i govore o bliskosti određenih ekstremističkih grupa, ovaj put vehabija, sa politikom i policijom, koji u ovoj zemlji sklanjaju oči od tog problema.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image