• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ANKETA: Crnogorci neće u NATO

Većina građana Crne Gore protivi se ulasku te zemlje u NATO, pokazalo je istraživanje podgoričkog Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM).

Prema tom istraživanju, predstavljenom u ponedeljak u Podgorici, 40 odsto ispitanika se protivi članstvu Crne Gore u NATO, dok 32 odsto to podržava.

Dve trećine građana, pokazalo je istraživanje sprovedeno u julu, smatra da to pitanje treba da bude izneto na referendum.

CEDEM je u julu sproveo istraživanje o stavu građana Crne Gore o NATO integracijama, na uzorku od 1.026 ispitanika iz 16 crnogorskih opština, prenosi Televizija Crne Gore.

"U javnosti se pojavljivao podatak da veći broj građana podržava NATO integracije, nego što ne podržava. Naš podatak nije takav i govori da još većina građana ne podržava članstvo u NATO", rekao je predsstavnik CEDEM-a Miloš Bešić.

"Znamo dve stvari: prvo, da je još više onih koji su protiv nego za, ali da se unazad dve godine smanjuje broj onih koji su protiv i povećava broj onih koji podržavaju NATO integracije", naveo je Bešić.

Istraživanje pokazuje da 68 odsto građana smatra da o članstvu u Alijansi treba građani da odluče na referendumu, dok oko šest odsto smatra da o tome treba da odluči Skupština.

Najviše građana smatra da bi članstvo u NATO ugrozilo odnose sa Srbijom i Rusijom, a više od pola ispitanika veruje da bi to dovelo do pozitivnog odnosa sa SAD.

Više od petine građana (22,8 odsto) smatra da je NATO samo vojna organizacija, a svaki deseti građanin Crne Gore smatra da je NATO samo politička organizacija.

Istraživanje je pokazalo da najviše građana, 59,6 odsto, ima poverenje u institucije sistema obrazovanja.

"Zatim sledi predsednik sa 55,5 odsto poverenja, što je tradicionalno veliki procenat", rekao je Bešić.

Prema njegovim rečima, građani su pokazali poverenje prema zdravstvenom sitemu, kao i prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi i EU.

Najmanje poverenja imaju u Haški tribunal, političke partije i Crnogorsku pravoslavnu crkvu.

(Fonet/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image