• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ponovo hapšenja u Zagrebu zbog Varšavske

Hrvatska policija danas je ponovo u centru Zagreba privela više od 20 protivnika izgradnje podzemne garaže u Varšavskoj ulici koja je deo pešačke zone u samom centru grada.

Nešto pre podneva aktivisti su seli ispred ulaza na gradilište Hoto grupe u Varšavskoj ulici gde je u toku gradnja rampe u podzemnu garažu kao dela stambeno-poslovnog projekta "Cvetni trg" preduzetnika Tomislava Horvatinčića.

Ranijom odlukom Grada deo gradske površine ustupljen je za izgradnju tog projekta, a aktivisti smatraju da se gradnjom u Varšavskoj ulici za privatne interese uništava javni prostor.

Iako su najavili prekid protesta do jeseni, aktivisti su danas došli do gradilišta i svojim telima blokirali prolaz kamionima, zbog čega je policija nakratko blokirala saobraćaj u obližnjim ulicama koji je ponovno otvorila pošto je uhapsila demonstrante.

Na mestu događaja ostalo je još nekoliko policajaca i policijskih vozila.

Među uhapšenima je i Tomislav Tomašević iz Zelene akcije koji je ranije novinarima rekao da neće odustati od protesta.

Teodor Celakoski iz udruženja Pravo na grad, kazao je novinarima da će aktivisti na jesen nastaviti masovne proteste, ali da će tokom leta delovati nepredvidivo.

Akcije protiv gradnje u pešačkoj zoni traju već nekoliko godina, ali su intenzivirane poslednjih nekoliko meseci kada su nevladina udruženja Zelena akcija i Pravo na grad organizovale više protesta.

Pre dve sedmice policija je uhapsila oko 150 aktivista koji su sprečavali nastavak izgradnje ulazno-izlazne rampe u Varšavskoj policija, a izrečena im je i privremena zabrana približavanja toj ulici.

Među privedenima su bile i brojne javne ličnosti, kao i odbornici u Skupštini grada Zagreba.

Hapšenje je tada osudio i predsednik Hrvatske Ivo Josipović, a policija je navela da radove obezbeđuje na zahtev grada.

Aktivisti su posle toga zatražili ostavku ministra policije Tomislava Karamarka, kao i gradonačelnika Zagreba Milana Bandića, kojeg smatraju najodgovornijim za gradnju u Varšavskoj.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image