• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Godišnjica tragedije u "Prvom partizanu"

U užičkoj fabrici municije "Prvi partizan" danas je obeležena godišnjica tragične ekplozije u podzemnim pogonima te firme, u kojoj je 3. septembra prošle godine život izgubilo sedam, a povređeno 14 radnika.

U holu upravne zgrade "Prvog partizana" otkrivena je spomen-ploča na kojoj piše da su Biljana Luković (52), Vidojka Terzić (50), Svetlana Đurić (40), Jelena Lončarević (36), Gordana Đokić (33), Jasminka Ostojić (24) i Dragan Milovanović (42), tragično nastradali "posvećeni poslu i kolektivu".



Ova spomen-ploča, prema rečima generalnog direktora "Prvog partizana" Dobrosava Andrića, svedoči da nisu zaboravljeni tragično nastradali radnici tog preduzeća, ali je ona istovremeno i opomena da se preduzmu sve neophodne mere da se takva tragedija ponovo ne bi dogodila.

Govoreći na komemorativnom skupu, na kome je, pored rodbine poginulih radnika i njihovih kolega, prisustvovalo rukovodstvo Grada Užica i delegacije Ministarstva odbrane i fabrika odbrambene industrije Srbije, Andrić je rekao da je prošlogodišnja tragedija najveća u 82-godišnjoj istoriji "Prvog partizana".

On je istakao da je ta tragedija u jednom momentu zapretila da potpuno zaustavi rad "Prvog partizana", koji je i u svetskim okvirima postao jedan od najvećih svetskih proizvođača streljačke, lovačke i sportske municije.

"Samo razumevanjem porodica poginulih radnika i predstavnika države, kada su neposredno posle tragedije fabriku posetili premijer Srbije i ministri unutrašnjih poslova, odbrane i ekonomije, dobili smo veliku moralnu pomoć da se uhvatimo u koštac da u najvećem bolu osposobimo fabriku za dalji rad", rekao je Andrić.



On je istakao da su, uporedo sa osposobljavanjem pogona za rad fabrike u kontaktu sa porodicama nastradalih radnika, uspeli da im se pruži i konkretna pomoć, u čemu nije izostala ni podrška Grada Užica i Vlade Srbije.

Pomen nastradalim radnicima "Prvog partizana" služili su sveštenici užičke crkve.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image