• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Građani ne veruju političarima, lekarima...

Građani Srbije nemaju poverenje u političke strukture, zdravstveni sistem i pravosuđe, dok poverenje raste u policiju, izjavio je danas član odbora Agencije za borbu protiv korupcije Zoran Stojiljković.

"Fascinantno je koliko je došlo do prekida veze između građana i političke elite, jer je stepen nepoverenja gotovo dramatičan", kazao je Stojiljković na Radio-televiziji Srbije.

Član odbora Agencije za borbu protiv korupcije, komentarišući rezultate istraživanja među građanima Srbije, rekao je da je poverenje najveće u crkvu, vojsku, banke i predsednika Republike.



On smatra da za korumpiranost u zdravstvu deo krivice snose i sami građani, pošto mito daju i kada im se to ne traži.

Kako je naveo Stojiljković, prema mišljenju građanja, korumpirane su i one strukture koje treba da se direktno bore protiv korupcije, pa poverenja nema ni u sudije, tužioce ili advokate.

"Policija je popravila svoj rejting u značajnoj meri. Ona je, prema mišljenju građana, sada na srednjem nivou korumpiranosti", naveo je Stojiljković.

On je dodao da se u strukture sa srednjim nivoom korumpiranosti, pored policije, ubrajaju mediji i obrazovanje.

Prema istraživanju agencije TNS Medium Galup, koje je sprovela za potrebe Programa Ujedinjenih nacija za razvoj u Srbiji, prosečna suma novca datog kao mito u oktobru je 255 evra, što je veći prosečni iznos u poređenju sa istraživanjima iz marta ove godine kada je bilo 169 evra ili u oktobru prošle godine 164 evra.

Rukovodilac istraživanja Jelena Manić je istakla da su građani Srbije u najvećoj meri mito davali doktorima (57 odsto), policajcima (26 odsto) i zaposlenima u državnoj upravi (13 odsto).

Prema njenim rečima, 13 odsto građana je priznalo da je dalo mito, ali su rekli i da je trećina ispitanika iz njihovog okruženja dalo mito.

Manić je ocenila da su građani praktično navikli na korupciju, jer je 83 odsto ispitanika reklo da je korupcija uobičajena praksa u Srbiji.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image