• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Čeka nas 500 miliona naseljivih planeta

U našoj galaksiji, Mlečni put, postoji zaista astronomski broj planeta - najmanje 50 milijardi njih, pri čemu na najmanje 500 miliona postoji mogućost za nastanak života, objavljeno je na naučnom skupu u Vašingtonu.

Tih 500 miliona planeta se nalazi u "ne previše vrućoj" i "ne previše hladnoj zoni", što omogućava razvijanje živih organizama.

Do tog broja se došlo na osnovu prvih rezultata posmatranja s teleskopa Kepler američke organizacije za istraživanje svemira NASA.

Jedan od glavnih naučnika koji rade na teleskopu Kepler, Vilijam Borocki, rekao je da su naučnici razmotrili broj planeta koji su pronašli u prvoj godini pretrage malog dela neba i onda procenili koliko je verovatno da zvezde da imaju planete.

Naučnici su zaključili da svaka druga zvezda ima planete i da jedna od 200 zvezda ima planete koje se nalaze u zoni koja omugućava postanak života, rečeno je u subotu na godišnjem skupu Američkog udruženje za napredak nauke.

Za sada je teleskopom Kepler pronađeno 1.235 planete, od kojih se 54 nalaze u zoni u kojoj može da nastane život. Glavni cilj misije Keplera nije ispitivanje pojedinih planeta, već da astronomima da uvid u to koliko planeta, posebno potencijalno naseljivih, postoji u našoj galaksiji.

Naučnici su godinama verovali da u galaksiji Mlečni put postoji 100 milijardi zvezda, ali su prošle godine naučnici s univerziteta Jejl ustanovili da postoji skoro 300 milijardi zvezda.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image