• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zvezdan Terzić ostaje u pritvoru

Sud u Beogradu danas ponovo odbio jemstvo od 535.000 evra koje je Zvezdan Terzić ponudio da se brani sa slobode, tako da bivši predsednik Fudbalskog saveza Srbije ostaje u pritvoru.

Sudija Danko Laušević je odluku o odbijanju jemstva saopštio bez prisustva javnosti, pošto je posle pauze zabranio rodbini, prijateljima i novinarima ulaz u sudnicu.

Laušević danas nije obrazložio odluku o odbijanju jemstva, nego je rekao da će stranke o postupku dobiti obrazloženje u roku od dva dana.

Sud je ranije dva puta odbijao jemstvo Terzića, u vrednosti od 200.000 evra i 535.000 evra, a tužilaštvo se prvo, u januaru, saglasilo da bude pušten da se brani sa slobode uz jemstvo od 200.000 evra, ali je prošle nedelje promenilo stav i usprotivilo se ukidanju pritvora uz jemstvo od 535.000 evra.

Terzićevi advokati najavili su da će uložiti žalbu na odluku o odbijanju jemstva.

Optuženi je bio bio u bekstvu gotovo tri godine, a predao se 11. novembra 2010. godine, od kada je u pritvoru.

Terzić, bivši direktor fudbalskog kluba OFK Beograd, i trojica njegovih saradnika optuženi su da su zloupotrebama prisvojili oko četiri miliona evra od transfera više fudbalera u strane klubove.

Pored Terzića, optuženi su i bivši generalni sekretar Zajednice fudbalskih klubova Prve savezne lige Milovan Nikodinović, bivši direktor OFK Beograda Vladimir Bulatović i Dražen Podunavac.

Na današnjem suđenju prethodno je bivši član Upravnog odbora OFK Beograda Drakče Dimitrijević svedočio u korist Terzića, rekavši da su transferi fudbalera bili "izvanredni poslovni potezi" kojima je klub u krizi došao do novca.

"Radio sam u MUP-u kao načelnik Interpola, a 1997. godine postao sam član Upravnog odbora, ali sam često boravio u inostranstvu. OFK Beograd je bio u krizi, takmičio se u Prvoj B ligi. Na jednoj sednici obavešten sam da se Terzić dogovorio da fudbaler Vanja Grubač igra za OFK bez naknade, a da mu po njegovom odlasku u inostranstvo pripadne novac od obeštećenja. To bi svaki klub uradio, najbolji mogući potez", rekao je Dimitrijević.

Dimitrijević je rekao da je te godine Grubač bio najbolji strelac lige i da je zahvaljujući njemu klub koji je pre njegovog dolaska bio na ivici propasti ušao u Prvu saveznu ligu.

Dodao je da mu se Grubač posle prelaska u nemački Hamburger šport-ferajn u beogradskom restoranu "Franš" hvalio da je "napravio izvanredan posao" i da je kupio stan od 135 kvadratnih metara u Beogradu, na Lionu, kuću u Budvi, nekoliko automobila i da je počeo da zida kuću u Nikšiću.

"Ne znam o tehničkim detaljima, čuo sam posle da su čekovi unovčeni u Nemačkoj a pare isplaćene Vanji. O tom transferu se u klubu uopšte nije postavljalo pitanje", rekao je Dimitrijević.

Terzić je optužen da je 1998. godine od transfera Grubača uzeo milion i 100.000 nemačkih maraka uz pomoć Nikodinovića.

Dimitrijević je u vezi sa spornim transferom fudbalera Branislava Ivanovića u moskovsku Lokomotivu 2005. godine rekao da je u to vreme predsednik kluba i glavni sponzor bio Miko Brašnjović koji je o odlučivao o svemu, a pošto je klub bio u krizi, dobrodošla je svaka prodaja igrača.

Brašnjović je kasnije optužen kao jedan od vođa "stečajne mafije" i posle toga se ubio.

"Miko je rekao da je našao firmu koja bi otkupila ekonomska prava na Ivanovića za 200.000 evra, a kasnije sam u novinama pročitao da je Ivanović prodan Lokomotivi za znatno veći iznos", rekao je Dimitrijević.

Terzić, Bulatović i Podunavac optuženi su da su krajem 2005. godine i početkom 2006. godine zloupotrebama u transferu fudbalera Branislava Ivanovića iz OFK Beograda u moskovsku Lokomotivu preduzeću Gardian vorldvajd (Gadian Worldvide) pribavili nelegalnu korist od dva miliona evra.

Dimitrijević je svedočio da je fudbaler Srđan Stanić, koji nije bio igrač na ceni, otišao u moskovski Spartak za 400.000 evra, što je bila dobra cena za takvog igrača, koji je, kako je rekao, nekoliko puta igrao za omladinsku reprezentaciju, "više da bi mu trener digao cenu" nego zbog njegovog kvaliteta.

"Često su se događale gotovinske isplate, nisam nikada lično prisustvovao, nego sam o tome naknadno čuo", rekao je Dimtirijević.

Dimitrijević je rekao i da on lično nije bio blizak sa Brašnjovićem, nego Nemanja Jolović, koji mu je posle prepričavao.

Jolović je takođe optužen kao vođa "stečajne mafije".

Dimitrijević je rekao da je fudbaler Stevan Stošić "igrao traljavo" zbog čega je stavljen na transfer listu i prodan španskoj Malagi za 100.000 evra, od kojih je 80.000 evra pripalo klubu, a 20.000 menadžeru, i da se on složio da sa tih 80.000 bude vraćen dug fudbaleru Marku Baši.

"Transfer lista znači 'idi gde hoćeš, samo da uzmemo nešto za tebe'. Najgore je da takav igrač ostane u klubu i da ga klub plaća, a da on ne igra", rekao je Dimtirijević.

Bulatović je optužen da je Podunavcu pribavio nelegalnu korist od 100.000 evra prilikom prelaska fudbalera Stevana Stošića iz OFK Beograda u špansku Malagu.

Današnjem suđenju prisustvovali su trener fudbalskog kluba Partizan Aleksandar Stanojević, funkcioner Fudbalskog saveza Mitar Mrkela i srbijanski muftija Muhamed Jusufspahić.

Nastavak suđenja zakazan je za 9. maj, kada bi trebalo da svedoče fudbaleri za čije je transfere optužen Terzić.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image