• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Đilas: Lažne bombe dozlogrdile, rešićemo

Od početka godine primljeno je osam dojava o lažnom postavljanju bombi na Brankovom mostu. Dragan Đilas i Ivica Dačić najavili sistem koji će rešiti ovaj problem. U policiji kažu da dnevno prime po dve do tri dojave.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas rekao je danas da je proteklih dana vodio intenzivnu komunikaciju sa ministrom unutrašnjih poslova Ivicom Dačićem kako da se reši problem sve češćih dojava o lažnim bombama na Brankovom mostu.

"Proteklih dana vodio sam intenzivnu komunikaciju sa Dačićem kako da se taj problem reši, jer je Beograd žrtva ili mladih ljudi koji ne znaju šta rade ili nekog ko to radi namerno", rekao je Đilas u Bloku 44 gde je prisustvovao otvaranju rekonstruisane pijace.

"Ministar me uveravao da ćemo učiniti sve što je moguće da napravimo takav sistem koji u slučaju lažnih dojava bombi neće remetiti saobraćaj i očekujem da u narednih nekoliko dana MUP izađe sa konkretnim predlozima koji će omogućiti da se ovo maltretiranje Beograđana zaustavi", naglasio je Đilas.

Đilas je rekao da do kraja školske godine, vikendom neće biti zatvorena još jedna traka na "Gazeli", jer se onda u slučaju dojave o lažnim bombama na tom mostu stvaraju velike gužve i zakrčenje saobraćaja.

Četa za protivdiverzionu zaštitu MUP-a Srbije dnevno dobije dve do tri prijave o podmetnutim bombama, najčešće u školama i na mostovima, a svako angažovanje na proverama zahteva dodatna budžetska sredstva, kazao je danas komandir te čete Ivan Živković.

Živković je naveo da trajanje provere i broj ekipa koje se angažuju zavisi od veličine objekta.



Ako se radi o školi, onda na proveri rade i vodiči službenih pasa za otkrivanje ekspolozivnih materija, a pregled može da traje i do dva sata, objasnio je Živković za Televiziju B92.

Kada je reč o dojavama o bombi postavljenoj na mostu, on je naglasio da je u tom slučaju važno ispoštovati bezbednosne procedure.

Veoma je opasno da pešaci, koji nemaju strpljenja, prelaze most koji je zatvoren zbog dojave, kazao je Živković i dodao da se treba omogućiti angažovanim ekipama MUP-a da bezbedno pregledaju i provere objekat.

Uz dodatno angažovanje svih, može se skratiti vreme potrebno da se proveri svaka dojava o bombi, a tome takođe može da doprinese i video nadzor koji postoji na mostovima, zaključio je Živković.

Brankov most je zbog lažnih dojava bio zatvaran 29. januara, 11. i 18. februara, 8. marta, 19. aprila, 19., 20. i 21. maja.

Što se tiče dojava o bombama na ostalim mostovima, policija ih je u ovoj godini primila 10. maja ( na mostu Gazela) i 11. maja ( na Pančevačkom mostu).

(Tanjug/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image