• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ko je u Telu za proces pristupanja EU

Vlada Srbije donela je odluku o osnivanju Koordinacionog tela za proces pristupanja Evropskoj uniji. U ovom telu su skoro svi članovi Vlade.

Ovo telo će razmatrati sva pitanja i koordinirati rad organa državne uprave u vezi sa pristupanjem Uniji, objavljeno je u "Službenom glasniku".

Koordinaciono telo čine: predsednik Vlade Srbije i ministar finansija Mirko Cvetković, potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Đelić, potpredsednica vlade Verica Kalanović, zamenik predsednika vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

U telu je i ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić, ministar ekonomije i regionalnog razvoja Nebojša Ćirić, ministar pravde Snežana Malović, ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Dušan Petrović, ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić i ministar za infrastrukturu i energetiku Milutin Mrkonjić.

U radu Koordinacionog tela učestvuju i direktor vladine Kancelarije za evropske integracije Milica Delević i državni sekretar u Ministarstvu finansija Dušan Nikezić.

Radom Koordinacionog tela rukovodi premijer Cvetković, a zamenjuje ga potpredsednik vlade Đelić ili drugi član tela, ukoliko predsednik smatra da određena tema to nalaže.

Ostali članovi vlade mogu prisustvovati sednicama i učestvovati u radu Koordinacionog tela, ukoliko se raspravlja o temama iz njihove nadležnosti.

Koordinaciono telo podnosi izveštaj o svom radu vladi svakih 90 dana.

Obrazovana je i stručna grupa Koordinacionog tela koja će obavljati stručne poslove u vezi sa tekućim pitanjima u procesu pristupanja Srbije EU, a smernice za rad Stručnoj grupi daje Koordinaciono telo.

Obrazovane su i podgrupe Stručne grupe za pripremu i pregovore o pristupanju Republike Srbije EU, a neke od njih su: podgrupa za kretanje robe, podgrupa za kretanje radnika, za poslovno nastanjivanje i slobodu pružanja usluga, za slobodno kretanje kapitala, za javne nabavke, za pravo privrednih društava, za pravo intelektualne svojine, podgrupa za konkurenciju, za finansijske usluge, za informaciono društvo i medije.

Obrazovane su i podgrupa za poljoprivredu i ruralni razvoj, za bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna pitanja, za ribarstvo, za transport, za energetiku, za poreze, za ekonomska i monetarna pitanja, za statistiku, za socijalnu politiku, za zapošljavanje, za preduzetništvo i industrijsku politiku, za transevropske mreže, za regionalnu politiku i koordinaciju strukturnih instrumenata, za pravosuđe i osnovna prava.

Postoje i podgrupe za pitanja pravde, slobode i bezbednosti, za nauku i istraživanje, obrazovanje i kulturu, za životnu sredinu, za zaštitu potrošača i zaštitu zdravlja, za carinsku uniju, za ekonomske odnose s inostranstvom, za spoljnu, bezbednosnu i odbrambenu politiku, za finansijski nadzor, za finansijska i budžetska pitanja, institucije i ostala pitanja.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image