• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Naši lideri Twittuju samo kad se prepucavaju

Naši političari ne haje za popularne mreže kao što su Facebook i Twitter, osim nekolicine koji imaju naloge i koriste ih samopromociju i međustranačka nadgornjavanja.

Predsednik Srbije Boris Tadić nema zvanični nalog ni na Facebook-u ni na Twitter-u, kao ni predsednik Vlade Mirko Cvetković. Oni nemaju ni lični profil, kao ni profil institucija koje predstavljaju, ali ipak postoje neki nalozi koje su u njihovo ime napravili stranački aktivisti. U Tadićevom kabinetu kažu da profil pod njegovim imenom, koji na Fejsbuku ima 46.866 fanova i koji se svakodnevno ažurira, takođe ne može da se smatra za zvanični, jer ga „volonterski održavaju neki momci”.

Sa strankama je slična priča, jer je teško razlikovati prave profile od gomile lažnih. Ipak, ostaje činjenica da se prilikom pretrage vodećih srpskih stranaka na Fejsbuku nijedan profil ne izdvaja po broju fanova, što znači da se o tome očigledno ne razmišlja. To se još više odnosi na Twitter, koji je za srpske političare očito potpuna nepoznanica.

Jedan od najpopularnijih lažnih profila na Twitteru je onaj s imenom Slobodana Miloševića (@sloba_milosevic).

Sloba na Twitteru ima zasad oko 3.000 pratilaca njegovih šaljivih “tvitova” ("Toma Nikolić ne može da se udavi. Ako upadne u vodu, samo donese odluku da neće unositi tečnost u organizam”), a broj se svakodnevno povećava.

Vlada Srbije uopšte nema svoj nalog na Twititeru, a ako želite da je potražite, naći ćete samo šaljivdžiju pod imenom @vladarsrbije, koji koristi i grb vlade da bi se sprdao sa zvaničnom politikom. ”Srpski ministar spoljnih poslova ide u Brisel. Sakrijte svoje belgijske vafle!”, piše u jednom od postova "Vladara Srbije”.

Može se ipak reći da je među našim političarima "Facebook" mnogo popularniji od Twittera, a svoj profil na Fejsu ima i ministar odbrane Dragan Šutanovac.

Njegov profil nedavno se našao u centru pažnje javnosti kada ga je američka komičarka Čelsi Hendler ismevala zbog komentara nakon koncerta Ejmi Vajnhaus u Beogradu. Šutanovac kaže za pomenuti list je izjavio da ima oko 3.500 prijatelja na Fejsu sa kojima komunicira u skladu sa slobodnim vremenom.

Twitter obračun i prozivka

Ako državni organi još uvek uglavnom nemaju svoje naloge na Twitteru, onda su neke stranke ipak prepoznale njegov potencijal. Tako je u februaru zabeležen svojevrsni rat na Tviteru aktivista DS-a i SNS-a s tim što SNS “twittuje” na ćirilici, a DS na latinici, bez srpskih slovnih karaktera, piše "Blic."

@sns_srbija: bićete vi dobra opozicija :)

a DS odgovara:

@demokrate: prvo skocite pa recite HOP

Nešto kasnije, SNS koristi priliku da “pecne” DS zbog slovne greške u jednom ranijem tvitu. Evo prepiske:

@demokrate: dobro jutro #prvasmena. Danas Vlada srbije predaje odgovore.

@sns_srbija: Bitno je da je “Vlada” velikim slovom, a “Srbija”? Sve jasno.

@demokrate: Greska u kucanju. Eh za sta se vi hvatate

Zanimljivu prepisku na Twitteru su nedavno imale stranačke koleginice iz Demokratske stranke Maja Videnović i Jelena Trivan, a povodom gostovanja Velimira Ilića u jednoj TV emisiji.

@MajaVidenovic: Voditeljka na Pinku pita Velju Ilica: ‘vi i poklanjate ovce’?!?, ‘Imate četvoro dece, to znaci da imate aktivnosti i van politike?’

Jelena Trivan se nadovezuje:

@JelenaTrivan @MajaVidenovic A sta Velja kaze? Imam dosta slobodnog vremena da bijem novinare, farbam lokomotive i vozim kajak u bazenu?

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image