ANDROID  DOWNLOAD  BESPLATNI SMS


Trojica stražara u pritvoru, istraga u toku

Protiv trojice pripadnika službe obezbeđenja Uprave za izvršenje krivičnih sankcija pokrenuta istraga i određen pritvor do 30 dana, zbog sumnje da su umešani u pokušaj bekstva Sretka Kalinića i Željka Milovanovića. Sudije bi bile prve mete posle bekstva.

Istražni sudija Prvog osnovnog suda je nakon saslušanja, odredio pritvor Ninoslavu S. Nenadu M. i Dragiši G. koji su osumnjičeni da su omogućili bekstvo Kalinića i Milovanovića iz pritvorske jedinice u zgradi Specijalnog suda, rečeno je danas agenciji Beta u tom sudu.

"Pritvor je određen zbog mogućnost uticaja na svedoke koji su predloženi i koji treba da budu saslušani u istražnom postupku kao i opasnost da će osumnjičeni ponoviti krivično delo s obzirom da u spisima predmeta nije bilo dokaza da su oni suspendovani", precizirala je portparolka tog suda Snežana Ivković.

Kako je navela, za krivično delo za koje se sumnjiče okrivljeni predviđena je kazna do osam godina zatvora.

Kalinić i Milovanović kojima preti izdržavanje višedecenijskih zatvorskih kazni, pokušali su pre tri dana bekstvo iz zatvora.

Direktor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Milan Obradović je rekao ranije da je nesumnjivo da je u tom slučaju zakazao ljudski faktor i da je do sada sedam stražara suspendovano uključujući i načelnika pritvorske jedinice u Ustaničkoj ulici.

"Utvrđuje se kako su uspeli da izađu u hodnik i iskoče u dvorište. U pitanju je nepodoban pokušaj i mogućnost da pobegnu ne postoji", rekao je on i podsetio da je Milovanović nekoliko puta bežao iz zatvora iz Istočnog Sarajeva i 2004. iz Palate pravde u Beogradu.

Da je bekstvo Kalinića i Milovanovića uspelo, na meti ovih profesionalnih ubica, koje sarađuju sa Sretenom Jocićem - Jocom Amsterdamom našle bi se sudije koje su donosile presude protiv kriminalnih grupa kojima su pripadali, saznaje "Blic".

"Oni bi radili ono što su radili i ranije, da su pobegli, a reč je o dvojici najopasnijih prefesionalnih ubica. Ozbiljne pretnje iz ovih kriminalnih grupa, pre svega, dobijale su sudije Maja Kovačević, Milimir Lukić i Nata Mesarević, ali i još neke sudije čija imena nisu poznata javnosti", kaže izvor lista upoznat sa istragama protiv ovih kriminalnih grupa.

(MONDO)


Info
Svet
Srbija
Ex-YU
Hronika i društvo
Press izbor
Posao
Ekonomija
Novi grip
Najpopularnije
Zabava
Zvezde i tracevi
Kultura
Ludi svet
Rijaliti TV
Muzika
Film
Najpopularnije
Sport
Fudbal
Košarka
Tenis
Ostali sportovi
Najpopularnije
Magazin
Igrice
Porodica
Ljubav i Seks
Komunikacije
Lifestyle
Zdravlje
Travel
Najpopularnije
Vodic
Bili smo na
Recenzije
Foto
Video
Multimedia
Foto
Video
Servisi
webmail
biz:sms
Besplatni SMS
prepaid dopuna
mondo shop
X