• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Romni: Prednost 22 odsto u ruralnim sredinama

Birači u američkim ruralnim sredinama uvek su bili bastion Republikanske partije, a istraživanja pokazuju da se ni prilikom ovih predsedničkih izbora situacija nije promenila.

Kandidat republikanaca Mit Romni ima čak 22 odsto prednosti u tom biračkom telu u odnosu na aktuelnog predsednika SAD Baraka Obamu.

Prema pisanju Blumberga, Romni je toliku prednost ostvario među biračima koji žive u selima i malim mestima širom devet sving država, u kojima bi mogao da pobedi i jedan i drugi predsednički kandidata i koje bi mogle da odluče ko će biti novi stanar Bele kuće.

To nije dobra vest za predsednika Baraka Obamu , ocenjuje Blumberg, i dodaje da je Romni u poslednjih mesec dana za osam posto povećao prednost koju je imao.

Kada se sadašnji rezultati uporede sa izborima od pre četiri godine, vidi se da je Obama i tada lošije stajao od republikanskog kandidata Džona Mekejna, ali je tada u ruralnim sredinama sving država izgubioizbore za samo dva odsto.

Romni po novim istraživanjima vodi u skoro svim temama kod seoskih birača: ekonomiji, zdravstvenom osiguranju i socijalnoj zaštiti, smanjenju federalnog deficita, kao i pitanju oporavka američke
srednje klase.

I po svim tim pitanjima on vodi sa najmanje 20 odsto u odnosu na Obamu. Kandidat demokrata stoji bolje jedino po pitanju prava žena, gde ima prednost od pet odsto u odnosu na Romnija.

Istraživanje je sprovedeno u Koloradu, Floridi, Ajovi, Nevadi, Nju Hempširu, Severnoj Karolini, Ohaju, Virdžiniji i Viskonsinu. Predsednički izbori u SAD se održavaju 6. novembra.

(Tanjug)

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image