• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Srbi prave milione na igricama za Facebook

Malo ko bi posao u "Majkrosoftu" zamenio za sopstvenu firmu, ali se za Branka Milutinovića to pokazalo kao sjajan potez.

Danas je njegov "Nordeus" jedna od najbrže rastućih evropskih kompanija u oblasti kompjuterskih igrica i partner "Facebooka". Za godinu dana, od 2010. do 2011, prihodi "Nordeusa" su, prema podacima APR-a, povećani više od 15 puta, a neto dobit je sa oko 18 miliona dinara porasla na oko 330 miliona dinara, pišu "24 Sata".

Upravo zato predstavnicima investicionih fondova okupljenim na "Balkan venture forumu" u Beogradu, Milutinović je u šali poručio da bi trebalo da obrate više pažnje na ovaj region, jer da su "u ranoj fazi investirali u "Nordeus", danas bi imali udeo u jednoj od najuspešnijih internet kompanija u Evropi".

I zaista, njihova igrica "Top eleven" danas je najpopularnija sportska onlajn igrica koju dnevno preko interneta i mobilnih telefona igra više od dva miliona ljudi.

"Postali smo bitni u svetskim okvirima, jedan smo od najbitnijih partnera "Facebooka" globalno, razvijamo nove proizvode i jako brzo rastemo. Verujem da ćemo i u narednim godinama biti jedna od najbitnijih kompanija u industriji kompjuterskih igrica", kaže za "24 sata" Milutinović, koji je izvršni direktor "Nordeusa".



A sve je počelo kad je pre tri godine odlučio da se s još nekim kolegama vrati iz inostranstva u Srbiju.

"Dao sam otkaz u "Majkrosoftu" 2009. godine, usred ekonomske krize, i svi su nam govorili da smo ludi što smo napustili sjajne poslove i odrekli se dobre zarade", priča Milutinović.

Međutim, od kako je izašla prva igra, stvari su krenule mnogo brže da se odvijaju i u narednih godinu i po dana, "Nordeus" je postao jedna od najbrže rastućih evropskih kompanija koje prave igrice za internet i mobilne telefone sa brojnim nagradama.

"Sad je trend da dobri inženjeri ne samo da ostaju u Beogradu, nego imamo i ljude koji se vraćaju u Srbiju, čak i sa Kembridža", priča za "24 Sata" ovaj stručnjak s kojim u kompaniji radi oko 80 ljudi.

(MONDO)

Komentari 8

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Yzar ne

Svaka cast

Bla bla

Umesto da se prave neki opipljivi, korisni uredjaji koji ce da stvaraju novac, pravi se zabava, igrice za gubljenje vremena ionako besposlenog naroda. "Daj malo hleba, sexa i igara." i teraj tako bedno u nedogled.

Darko_Pancev

E ovo je baš gušt čuti...bravo!

special image