• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Posle zimskih guma sad "nestaju" akumulatori

"Pozajmljivanje" sa tuđeg automobila širi se po Srbiji i u broju slučajeva ali i u asortimanu opreme koja se skida. Posle talasa krađa zimskih guma na redu su akumulatori.

U poslednja tri meseca policiji je prijavljeno skoro 200 krađa akumulatora iz vozila na području Kruševca.

Kradu ih višestruki povratnici u sitnim krađama, ali ima i onih koji su do sada bili nepoznati policiji, rečeno je agenciji Beta u kruševačkoj Policijskoj upravi.

Operativac u kruševačkoj policiji, Dejan Palibrk, rekao je za agenciju Beta, da su krađe auto-akumulatora aktuelne zimi, dok se tokom proleća i leta kradu bicikli, poklopci za šahtove, slivnici.

"Ima lica koja su ukrala po četrdesetak akumulatora, odnosno višestruki su povratnici, ali imamo i slučajeve od prošle i noći pre nje gde se pojavljuju i maloletnici i oni koji su do sada bili nepoznati policiji", kazao je Palibrk.

Dodao je da je nedavno ukradeno pet akumulatora iz službenih vozila Zdravstvenog centra, počinioci su uhvaćeni, priznali su i kazali kome su ih prodali, ali na otpadu tvrde da su kupili tri, a ne pet akumulatora.

"Problem je u tome što su otpadi na šteti jer moraju da vrate akumulatore, a novac nemaju od koga da naplate. Mi ćemo, međutim, početi da podnosimo i krivične prijave protiv otkupljivača jer smo utvrdili da je jednom od njih prodato 80 odsto ukradenih akumulatora i bicikala", kazao je Palibrk.

Akumulatore, bicikle, poklopce za šahtove i sve drugo što može da se proda otpadima, kradu ljudi koji su na ivici egzistencije.

"Imamo ovde u centru grada višečlanu porodicu, svi kradu. Kažu da moraju da to rade da bi prehranili porodicu. Pošto imaju više ovakvih dela mi postupamo po službenoj dužnosti, a oni za to dobiju po pet, šest meseci zatvora i onda sve ponovo", rekao je Palibrk.

Palibrk je rekao da policija sarađuje sa otkupljivačima sekundarnih sirovina koji su obavezni da uzmu podatke iz lične karte onih od kojih kupuju, i da pozovu ukoliko nešto posumnjaju.

Ponovo, kaže Palibrk, ima "džeparenja", najcešće u vreme isplate penzija i kada penzioneri plaćaju račune.

Dodao je i da su svakodnevne krađe po samouslugama, a sada to čine i stariji ljudi, lepo odeveni i s novcem u džepu.

Palibrk je kazao da policija u polovini slučajeva uspe da vrati ukradenu stvar ili novac.

(Beta, ilustracija: Guliver/Getty Images)

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Srđan

Mene brine jedna stvar, uhvatim lopova na delu kako mi krade akumulator i polomim mu ruke i noge, ko će da mu plati lečenje? On sam ili ja? Ko je tu kriv što je povređen u krađi?

Era

Auh ala je Miško dobio konkurenciju. Prava tržišna utaknica!

KG5

Za sve vlast kriva.dajte ljudima posao da rade pa se ovo nece desavati

special image