Na terenima širom Evrope u utorak se igra 17 kvalifikacionih utakmica za Mundijal u Brazilu 2014. godine.
Obe reprezentacije ostale se sa minimalnim šansama da se plasiraju na Svetsko prvenstvo, tako će selektori Siniša Mihajlović i Gordon Strahan zahtevati od svojih izabranika da makar poprave utisak nakon bolnih poraza od Hrvatske, odnosno Velsa.
Susret između Srbije i Škotske u Novom Sadu igra se od 20.30 sati.
Vodeći tandem u A grupi, Belgija i Hrvatska, sastaju se sa Makedonijom, odnosno Velsom.
Najzanimljivija utakmica očekuje se u Parizu, gde Francuska u derbiju Grupe I dočekuje aktuelnog svetskog i evropskog prvaka Španiju. Takođe, veliko interesovanje vlada i za meč H grupe u Podgorici između nacionalnih timova
Crne Gore i Engleske.
Raspored utakmica:
Grupa A:
Novi Sad, 20.30 sati: Srbija - Škotska
Brisel, 20.45: Belgija - Makedonija
Svonsi, 20.45: Vels - Hrvatska
TABELA:
1. Belgija 5 4 1 0 10:1 13
2. Hrvatska 5 4 1 0 8:2 13
3. Vels 5 2 0 3 5:12 6
4. Srbija 5 1 1 3 6:7 4
5. Makedonija 5 1 1 3 3:6 4
6. Škotska 5 0 2 3 3:7 2
Grupa B:
Jerevan, 17.00: Jermenija - Češka
Kopenhagen, 20.15: Danska - Bugarska
Takali, 20.45: Malta - Italija
TABELA:
1. Italija 4 3 1 0 10:4 10
2. Bugarska 5 2 3 0 10:3 9
3. Danska 4 1 2 1 5:4 5
4. Česka 4 1 2 1 3:4 5
5. Jermenija 3 1 0 2 2:4 3
6. Malta 4 0 0 4 1:12 0
Grupa C:
Nirnberg, 20.45: Nemačka - Kazahstan
Dablin, 20.45: Irska - Austrija
TABELA:
1. Nemačka 5 4 1 0 18:6 13
2. Švedska 4 2 2 0 8:5 8
3. Austrija 4 2 1 1 11:2 7
4. Irska 4 2 1 1 7:8 7
5. Kazahstan 5 0 1 4 1:11 1
6. Farski Ostrva 4 0 0 4 2:15 0
Grupa D:
Talin, 18.00: Estonija - Andora
Istanbul, 19.30: Turska - Mađarska
Amsterdam, 20.30: Holandija - Rumunija
TABELA:
1. Holandija 5 5 0 0 16:2 15
2. Mađarska 5 3 1 1 12:7 10
3. Rumunija 5 3 1 1 10:6 10
4. Turska 5 2 0 3 6:6 6
5. Estonija 5 1 0 4 1:9 3
6. Andora 5 0 0 5 0:15 0
Grupa F:
Baku, 18.00: Azerbejdžan - Portugalija
Belfast, 20.45: Severna Irska - Izrael
TABELA:
1. Rusija 4 4 0 0 8:0 12
2. Izrael 5 2 2 1 13:8 8
3. Portugalija 5 2 2 1 9:6 8
4. Severna Irska 4 0 3 1 3:5 3
5. Azerbejdžan 5 0 3 2 2:6 3
6. Luksemburg 5 0 2 3 2:12 2
Grupa H:
Odesa, 20.00: Ukrajina - Moldavija
Varšava, 20.45: Poljska - San Marino
Podgorica, 21.00: Crna Gora - Engleska
TABELA:
1. Crna Gora 5 4 1 0 13:2 13
2. Engleska 5 3 2 0 20:2 11
3. Ukrajina 4 1 2 1 4:3 5
4. Poljska 4 1 2 1 6:6 5
5. Moldavija 5 1 1 3 2:8 4
6. San Marino 5 0 0 5 0:24 0
Grupa I:
Pariz, 21.00: Francuska - Španija
TABELA:
1. Francuska 4 3 1 0 8:3 10
2. Španija 4 2 2 0 7:2 8
3. Gruzija 5 1 1 3 3:7 4
4. Belorusija 4 1 0 3 3:8 3
5. Finska 3 0 2 1 2:3 2
(Tanjug, MONDO - foto: FIFA.com)